ŁUKASZCZYK Stanisław Andrzej - Kandydat na Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

Lat 54
Żonaty. Rodowity bukowianin, absolwent Politechniki Krakowskiej (mgr inż. mechanik), Akademii Górniczo-Hutniczej (podyplomowe studia pedagogiczne) i Akademii Ekonomicznej (podyplomowe studia o specjalności rachunkowość i finanse).

Żona Renata (nauczycielki języka angielskiego), syn Michał - absolwent Technikum Informatycznego, przedsiębiorca, synowa Marianna - studentka, wnuczek Jasiu. 

W latach 1991-1995 nauczyciel matematyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej, a następnie kierownik Oddziału Administracyjno-Logistycznym w Rejonie Energetycznym Zakopane później Terenowego Biura Handlowego Zakopane. Kolejny etap pracy w energetyce to stanowisko Koordynatora ds. Obsługi Klienta w Biurze Sprzedaży Klientów Biznesowych Obszar Małopolska w ENION Energia sp. z o.o.

Od roku 1991 związany z działalnością społeczną i pracą samorządową.
Był sekretarzem a następnie przewodniczącym Zarządu Spółki Wodnej-Wodociągowej w Bukowinie Tatrzańskiej, przewodniczącym Rady Szkoły przy Zespole Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej, prezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej, Folkloru i Sztuki Ludowej „Dom Ludowy”, prezesem Oddziału Związku Podhalan w Bukowinie Tatrzańskiej – dwie kadencje. Przez wiele lat współprowadzący zespół „Mali Wiyrchowianie”„ oraz Kierownik Zespołu Wierchowianie” w Bukowinie Tatrzańskiej. Pod jego kierownictwem „Wiyrchowianie” w 2000 roku zdobyli Złotą Ciupagę na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.Od roku 1991 jest kierownikiem Zespołu Góralskiego „Podhalanie” w Ludźmierzu.

W latach 1994-1998 radny gminy Bukowina Tatrzańska. W drugiej części tej kadencji pełnił funkcję społecznego zastępcy wójta gminy. W kadencji 1998-2002  był radnym powiatu tatrzańskiego i zastępcą przewodniczącego Komisji Budżetowej tej Rady. W latach 2002-2006 oraz 2006-2010 radny gminy Bukowina Tatrzańska i w obu tych kadencjach pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ekonomiki.
Od roku grudnia 2010 jest wójtem gminy Bukowina Tatrzańska.

Ponad 23 lata działalności samorządowej i społecznej pozwoliły mu zdobyć ogromne doświadczenie oraz poznać potrzeby mieszkańców gminy, licznie przybywających turystów, a także problemy inwestorów.Otwarty na drugiego człowieka, bez reszty zaangażowany w swoją pracę, posiadający wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, merytorycznie przygotowany do pełnionych funkcji, konsekwentnie dąży do rozwoju całej bukowiańskiej gminy wykorzystując swoją inwencję i zdobytą przez dwadzieścia osiem lat działania znajomość jej potrzeb i mocnych stron.

Program i podsumowanie - kliknij tutaj           

Powrót
PEŁNOMOCNIK KOMITETU
Andrzej Robert Buńda: 601 528 386
ul.Kościuszki 11 / 34-520 Poronin
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
tatrzanskajednoscsamorzadowcow@gmail.com
KONTO BANKOWE
Nomer konta: 68 8791 0009 0000 0001 3143 0001
Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Tatrzańska Jedność Samorządowców

1999-2019 © MATinternet Zakopane